10 thoughts on “Wybory – kalkulator”

 1. Wygląda autentycznie, nawet da się skompilować – wystarczy tylko dociągnąć kilka bibliotek opensource-owych.
  A w środku bagno, typu rekurencyjne (w catch) uruchamianie kolejnych prób pobierania danych z serwera, bez żadnej zwłoki – nie dziwota, że potem serwery PKW miały 500 requestów na sekundę: pewnie co dziesiąty klient dostawał to co chciał, a reszta dostawała błąd i ponawiała próby, korkując serwer do końca.

 2. Nom, wyglada to na program napisany po przeczytaniu kilku tutoriali c#\WinForms. Taka rzeczywistosc publicznych przetargow u nas.

  Sporo w Internecie juz tym kodzie mozna znalezc. Wciaz jednak nie wiem jak go zdobyto i czy na 100% nie jest to jakis zart…

 3. Zdobyto go w bardzo prosty sposób, program można pobrać z poniższej strony, później wystarczy dekompilacja:
  http://zapasdlakbw.home.pl/kalkulator-wyborczy/kalkulator/

  Same okoliczności powstania tego systemu są dla mnie przerażające, to nie mogło się skończyć inaczej. Przetarg wygrała firma, która zgłosiła się do niego jako jedyna. Na napisanie całości miała 3 miesiące, zainkasowała za to 490tyś.zł, a sam program został napisany przez osobę na studiach, która na GL ma wpisane stanowisko PHP Developer…

 4. W repozytorium githubowym powtarzają się wstawki: “ILSpy”, co by sugerowało, że kod został zdekompilowany tym narzędziem. Wystarczyło, że członek jednej z tych nieszczęsnych 100 tys. komisji wyniósł do domu binarki, a potem sam zdekompilował, albo dał komuś, by to zrobił.
  A co do fake, to nie sądzę, by komuś chciało pisać tyle kodu.

 5. @psz750:
  Dzieki za link. Czyli ten kod jest prawdziwy. Myslalem, ze appka nie jest dostepna publicznie.

  W kazdym razie tak wyglada wiekszosc przetargow i realizacji … (nie tylko o soft mi chodzi).

 6. To jest kabaret ale bardzo daleki jestem od krytykowania tej osoby (studenta\stundetki), ktora napisala program… Kpina jest natomiast sam przetarg oraz firma, ktora go wygrala.

 7. Jestem dokładnie tego samego zdania. Całą winę za problemy z tym systemem ponoszą tylko i wyłącznie właściciele firmy wykonującej zlecenie. Liczyli na łatwy zysk ale się przeliczyli. Autor/autorka tej aplikacji absolutnie nie jest winna, to właściciele firmy są odpowiedzialni za dobór zespołu i nadzór nad projektem. Całą sytuację dobrze opisuje ten artykuł:
  http://www.forbes.pl/jaka-piekna-katastrofa-czyli-systemy-informatyczne-pkw-i-pkp-intercity,artykuly,186068,1,1.html

Leave a Reply

Your email address will not be published.