Visual Studio 11 – kompatybilność wstecz oraz Solution Explorer

W dzisiejszym poście o dwóch nowościach. Pierwsza z nich to ulepszona kompatybilność. W VS 11 można otwierać solucje utworzone w Visual Studio 2010 bez znanego “Upgrade”. Oznacza to, że można jednocześnie na tym samym projekcie pracować zarówno w VS 11 jak i VS 2010. Projekt otworzony w VS 11 nie powoduje zmiany  formatu i później wciąż może być otwierany w VS 2010. Moim zdaniem znaczącą ułatwia to migrację. Niestety projekt utworzony od nowa w VS 11 nie może być już otwarty w 2010 ale wydaje się to naturalne.

Druga sprawa to ulepszony Solution Explorer. Screen:

image

 

Jak widać oprócz nazw plików mamy również listę klas oraz metod, właściwości itp. Klikając na którąś z pozycji otrzymujemy następujące menu:

image

Menu umożliwia sprawdzenie gdzie funkcja jest wywoływana, używana itp. Dla klas ponadto można sprawdzić hierarchię:

image

5 thoughts on “Visual Studio 11 – kompatybilność wstecz oraz Solution Explorer”

  1. Solution Explorer to jedno z najmniej użytecznych okienek w Visual Studio. A wyszukiwanie plików / metod / klas w całym projekcie to udręka i od 10 lat nie potrafią tego porządnie zaimplementować. Kto kiedykolwiek używał jakiegoś FuzzyFindera np. w Vimie, ten wie do czego piję.

  2. `Solution Explorer to jedno z najmniej użytecznych okienek w Visual Studio.` – jak dla mnie, najbardziej użyteczne = niezbędne… Jedyne okienko które mam otwarte cały czas.

Leave a Reply

Your email address will not be published.